Yukarı kaydır
Yaşam / 17.05.2023 /

Ter, koltuk altı kokusu için doğal çözümler

Gün boyu ferahlığı ve konforu hissetmek için koltuk altı hijyenine dikkat etmenin yanı sıra bu problemin altında yatan nedenleri de dikkate almak gerekir.

En umulmadık anlarda ter kokusu ile yüzleşmek gerçekten can sıkıcı olabilir. Cilt tipinize uygun bir cilt bakımı rutini ve doğru beslenme düzeni ile bu problemi en aza indirebilirsiniz. Vücudun sıcaklığını dengeleme amacıyla ürettiği ter, başlangıçta kokusuz olarak salgılanır. Koltuk altı ter kokusu, üretilen terin bakteriler ile birleşmesi sonucu oluşabilir. Endişelerinizi hafifletmek ve her anın tadını doyasıya çıkarabilmek için koltuk altı kokusunu önleme ve en aza indirmeye dair bazı adımlar atabilirsiniz.

Koltuk Altı Kokusunu Önlemenin Yolları

Koltuk altı kokusu doğru hijyeni sağlayabilecek cilt tipinize uygun ürünlerin kullanılmaması sonucu oluşabilir. Spor aktiviteleriniz veya lazer epilasyon sonrası koltuk altı kokusu sizi oldukça rahatsız edebilir. Peki koltuk altı ter kokusu nasıl önlenir?
En başta, her gün sabun ve duru su ile duş almak kokuya neden olan bakterilerden kurtulmanıza yardımcı olabilir. Sabun ve duş jellerini ter kokusunu önleme ve giderme amacıyla tercih edebilirsiniz. Duş sonrası deodorant ve roll-on deodorantlarından yararlanabilirsiniz.

Antiperspirant kullanımı ile terleme ve koku oluşumunu büyük oranda engelleyebilirsiniz.

Kullandığınız ürünlerden ve hijyen bakımından yüksek oranda fayda sağlayabilmek için koltuk altı kıllarını belirli aralıklarla temizleyebilirsiniz.

Yaz mevsiminin sıcak günlerinde terlemeyi en aza indirmek ve oluşan terin vücutta birikmesini önlemek için pamuklu, nem emici kumaşları tercih edebilirsiniz. Pamuklu kumaşların yanı sıra hafif ve nefes alabilirliğe sahip keten kumaşlardan da yararlanabilirsiniz.

Terleyen kıyafetlerin üzerinizde kalması koltuk altı ter kokusunu tetikleyebilir. Bu nedenle çok terlediğinizde sık sık kıyafetlerinizi değiştirebilirsiniz.
Koltuk Altı Kokusu için Doğal Çözüm Yolları

Koltuk altı kokusu giderme ve önleme noktasında kolay ve maliyetsiz doğal alternatifler arıyorsanız, işte deneyebileceğiniz 4 ipucu...
Limon suyu ve karbonat karışımı kokuya neden olan bakterileri yok etme açısından oldukça değerli bileşenlerdir. Az miktarda karıştırdığınız bu ürünleri duş öncesi koltuk altına uygulayabilirsiniz.

Çay ağacı yağı antibakteriyel özelliğe sahip olduğu için koltuk altı kokusu gibi koku problemlerinde kullanılabilir. Bakterilerin oluşumunu önlemek için çay ağacı yağını duş öncesi koltuk altınıza sürebilirsiniz.

Antibakteriyel özelliğe sahip sabun ve duş jelleri ile her gün duş alarak terlemeyi ve ter sonrası oluşan kokuyu en aza indirebilirsiniz.

Kullandığınız ürünlerden aldığınız verimliliği en üst seviyeye çıkarmak için, duş aldığınız sabunun duru su ile iyice vücudunuzdan arındığından emin olabilirsiniz. Hijyen bakımınızı tamamlamak için temiz ve yumuşak bir havlu ile tamamen kurulanabilirsiniz.
Ajans Play

Düğmeye Basıyoruz!

Ajans Play, web tasarım, mobil uygulama, masaüstü yazılım, grafik tasarım, sosyal medya yönetimi, online radyo televizyon yayını, ses ve görüntü prodüksiyonu alanlarında, 2000 yılından bu yana hizmet vermektedir.

Takip Edin

2000 © Ajans Play. Tüm hakları saklıdır.
Dizayn Ajans Play

Yukarı kaydır